slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
slide
 

slide

Co si počít se zašedlými utěrkami?Jistě to sami dobře znáte. Vylijete v kuchyni mléko, přeteče hrnec, ukápne kečup, je třeba rychle uchopit horký pekáč a po čem sáhnete? Samozřejmě, šikovná bavlněná utěrka je přeci vždy po ruce! No ano, ale jak za chvilku vypadá? Kam se poděla bílá barva a kde jsou ty zářivé? Dáte utěrky hezky do pračky a těšíte se, že vytáhnete opět vše jako nové. Ale ouha, některé fleky stále zůstávají a nepomůžou ani speciální a jindy účinné čisticí prostředky. Zkuste osvědčený tip babičky naší kolegyně Věry! 

Nasypte do nádoby:
2 lžíce sody
1 hrneček prášku na praní
2 lžíce slunečnicového oleje

Vše zalijete 5 litry vařící vody, promícháte a hned vložíte všechny špinavé bavlněné utěrky. Počkáte 8 - 12 hodin,  špína se rozpustí a zůstane na dně nádoby. Utěrky přemáchněte a vyperte tak jak jste zvyklé :) 

Musím přiznat, že jsem sama měla jisté pochybnosti, a tak jsem tento víkend raději vyzkoušela na froté utěrkách Edvin z naší nabídky. A vážně jsou krásně čisté jako dřív. 
Máte pro nás také nějaký dobrý tip nebo nápad týkající se ložního povlečení nebo jiného bytového textilu? Podělte se o něj s námi na info@embatrade.cz! Každý uveřejněný článek rádi odměníme hezkou pozorností :)

 

  

  
Autor: Vlaďka, tým vyprodejskladu.eu
19. ledna 2016